VÄIKESED ARHITEKTUURI VORMID.

Väikesed arhitektuuri vormid kaasaegses ehituses on vajalikud hoonete ,tanavate kaunistamiseks.
See on osaks maalilise maastiku pildi disainist,mille hulka kuuluvad rohkearvulised aiakujud, vaasid,lillekastid,bustid,purskkaevud,veejoad,urnid,kolonnid,postamendid ja mitmesugused piirded.
Arhitektuurne betoon ,mida kasutatakse ehitusmaterjalina ,võimaldab ellu viia paljusid arhitektide ning disainerite väljamoeldisi ja ideid.

Tänu sellistele omadustele, nagu kauakestvus,kulmakindlus,vastupidavus soolade toimele,vajumistele,temperatuuri koikumistele, igasugune kuju sellisest betoonist elab kestvalt,aga värvilise faktuuri kasutamise võimalus lubab maksimaalset originaalsust.

Mugav maja ja kena krunt,mugav väike ilupuiestik või ebatavaliselt kujundatud tänav-see on õige dekoreerimise tulemus paljude elementide ,näiteks piirded,kasipuud ,ehitised,lilleklumbid ja kujud,kasutamise abil.
Nende tark paigutamine loob tingimata kerge õhkkonna puhkealal,linna tingimustes ja isiklikul õuel.

Väikesed arhitektuurilised kujud omavad niihasti funktsionaalset kui ka kunstilist tähendust.
Dekoratiivsed elemendid geomeetriliste kujunditena harmoneeruvad konnitee plaatide pinnaga.Pingid ja prugiurnid õnnestunult sobituvad linna disainis.Vaasid ,lillekastid ,skulptuurid,veejoad on ideaalsed kujunduselemendid parkides ja väikestes ilupuiestikes.Aiamajakesed,või vialused ,lilleklumbid taiendavad maja juures maalilist maastiku pilti.
Arhitektuursete vormide valik,loomulikult,paljus sõltub rahalistest võimalustest,kuid valiskujunduses võib väikseid vorme alati kasutada-tanapaeva turg pakub rikkalikku sortimenti laias hinna diapasoonis.
Nii,et väikseid vorme võivad lubada endale mitte ainult oligarhid-rikkurid.

Mida voib saavutada,kasutades vaikseid arhitektuurseid vorme?
Väga palju-anda krundile individuaalse omapara,jagada krunti osadeks,muuta disaini,jaotada laiali iga paiga eripara,kasutada vaikesi vorme konkreetse stiili loomiseks.
Väikesed arhitektuuri vormid taidavad kaht tahtsat rolli:muudavad maa-ala territooriumi enam esteetiliseks ja tagavad mugavuse.


VÄIKESED ARHITEKTUURI VORMID
VAASID
Kasutamise eesmärk: Territoriuumi heakorrustu,skvärid väljakud ja pargid.
POSTIDE KAANED
Kasutamise eesmärk: Territoriuumi heakorrustu,skvärid väljakud ja pargid.


MONUMENTID
Kasutamise eesmärk: Territoriuumi heakorrustu,skvärid väljakud pargid ja kalmistu.
ESILEHT    |      MEIST      |       TOOTED       |      TEENUSED       |     KONTAKT

RU
EN
EST
VÄIKE ARHITEKTUUR

© 2017  KIVIJÄLG MTÜ